Anioł Biznesu, czyli daj pomysł, ja dam pieniądze

Aniołowie Biznesu, zamożne osoby prywatne, przedsiębiorcy. Bez tego typu inwestorów Graham Bell prawdopodobnie nie wynalazłby telefonu, a Henry Ford nie wyprodukowałby pierwszego samochodu. Kim są Aniołowie Biznesu? Dlaczego inwestują w ryzykowne przedsięwzięcia? Zabawa, przygoda, chęć osiągnięcia dużych zysków? Jakie są motywacje włączania się zamożnych osób w prowadzenie ryzykownych przedsięwzięć?

 

Wynalazcy i wizjonerzy

Wynalazcy i wizjonerzy zawsze mieli problemy z pozyskaniem kapitału ze źródeł kredytowych, ponieważ ich projekty charakteryzowały się najczęściej wysokim ryzykiem, a banki niechętnie chciały je podejmować. - Jeśli nie udało się wynalazcy zgromadzić własnego kapitału, bądź pozyskać go od znajomych lub rodziny, miał on małą szansę na realizację swoich projektów - mówi Adrian Fester z PolBAN-u - Polskiej Sieci Aniołów Biznesu. - Na rynku kapitałowym panuje zasada wg której wyższa stopa zwrotu z inwestycji musi wiązać się z większym ryzykiem inwestycyjnym. Dlatego też, znaleźli się chętni na ten łakomy kąsek, w zamian za duże ryzyko utraty kapitału – dodaje Fester.

Instytucja Business Angel ma długą i bogatą tradycję. Graham Bell otrzymał środki na badania nad telegrafem od znajomego prawnika oraz od handlarza skórami, którzy dostrzegli w projekcie potencjał i uznali go za okazję do zarobku. Również Henry Ford na początku XX wieku pozyskał kapitał od zamożnej osoby prywatnej na prace nad koncepcją samochodu i budowę prototypu.

Można wymienić dziesiątki przedsiębiorstw, które wiele lat temu zaczynały jako małe, często jednoosobowe, innowacyjne firmy, a dzięki zastrzykowi finansowemu kapitału prywatnego, odniosły wielki sukces. Dziś wiele z nich działa na skalę globalną np. Google, Skype, Starbucks, Dell, Yahoo!, Apple Computer, Amazon.com, The Body Shop oraz wiele innych.

Od Apple do Skypa

Rynek Business Angels rozwinął się w Stanach Zjednoczonych i tam też najprężniej się rozwinął. Działa na nim ok. 260 000 aktywnych biznesmenów, którzy rocznie inwestują kwotę 20 mld USD w ok. 50 000 spółek. Wśród najbardziej znanych amerykańskich firm, które korzystały z tej formy finansowania we wczesnych fazach rozwoju należy wymienić m.in. Apple, eBay, Google czy Amazon.com. W Europie najwięcej inwestorów działa w Wielkiej Brytanii. Inwestorzy europejscy korzystają z doświadczeń amerykańskich kolegów. Jedną z najbardziej udanych inwestycji ostatnich lat w Europie było powstanie komunikatora Skype, w który w 2002 roku grupa Business Angels zainwestowała 2 mln USD. 3 lata później eBay kupił Skype za kwotę 2,6 mld USD, a inwestorzy pomnożyli swój kapitał 350 razy.

Wszystkie te firmy łączy fakt, że ich powstanie wiązało się z ogromnym ryzykiem inwestycyjnym, a wsparcie Aniołów Biznesu pomogło im zaistnieć na rynku. Właśnie tego typu sukcesy sprawiają, że coraz więcej przedsiębiorców zwraca się o pomoc do Aniołów Biznesu, a sami inwestorzy chętniej współpracują przy realizacji ryzykownych przedsięwzięć. - Pierwszą inwestycją w Polsce, która miała cechy angel investing było powstanie portalu Wirtualna Polska, w który jeden z przedsiębiorców zainwestował w 1995 roku kwotę ok. 100 000 zł – mówi Adrian Fester.

Anioł po polsku

Rynek Business Angels w Polsce jest bardzo młody. Wielu polskich przedsiębiorców nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że zalicza się do grona Aniołów Biznesu. Z początkiem roku 2004 powstało w naszym kraju Polskie Stowarzyszenie Aniołów Biznesu (PolBAN), które należy do European Business Angels Network. EBAN jest organizacją non-profit, która pełni rolę przedstawiciela środowiska Aniołów Biznesu w Europie. Członkami EBAN są podobne Stowarzyszenia z różnych krajów Europy. - Gdy PolBAN rozpoczynało działalność jako pierwsze w Polsce stowarzyszenie inwestorów Business Angels, określenie "Anioł Biznesu" wywoływało uśmiech na twarzach zarówno przedsiębiorców, jak i samych inwestorów. Nie mniej jednak, rynek zaczyna powoli się rozwijać i świadomość inwestowania z pomocą Anioła jest znacznie większa, niż miało to miejsce 7 lat temu – mówi Adrian Fester.

Niewątpliwą zaletą tej formy finansowania jest to, że mogą na nią liczyć projekty, które w zwykłych warunkach rynkowych nie mają szans na pozyskanie środków ze źródeł kredytowych. Wsparcie kapitałowe jest znaczące, najczęściej mieści się w przedziale 100 tys. zł - 1 mln zł, co pozwala na zakup niezbędnego wyposażenia, technologii czy przeprowadzenia pierwszych działań promocyjnych.

Polski rynek Aniołów Biznesu sukcesywnie się powiększa. W kraju działają liczne sieci, które swoim zasięgiem obejmują kolejne regiony np.: Śląska Sieć Aniołów Biznesu SILBAN, Regionalna Sieć Inwestorów Kapitałowych RESIK, Lubelska Sieć Aniołów Biznesu. W połowie 2007 utworzono fundusze kapitału zalążkowego, których przeznaczeniem jest finansowanie nowych przedsięwzięć w początkowej fazie rozwoju. Są to m.in.: IIF Seed Fund z Krakowa, Silesia Fund z Katowic czy MCI.Bio Ventures działający we Wrocławiu.

- Dotychczas sfinalizowaliśmy 10 transakcji. Jest to najlepszy wynik w Polsce. Kolejne transakcje są już w końcowej fazie i niedługo zostaną ogłoszone . - wylicza Kuba Giedrojć z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan". Są to m.in.: GoldenEgg (doradztwo finansowe), Polidea (oprogramowanie mobilne) czy Ozumi films (firma producencka w branży filmowej).

- Wraz z rozwojem Internetu pojawiły się kolejne inwestycje m.in. Merlin.pl, Ceneo.pl, czy też serwis Chce.to, który umożliwia tworzenie list prezentów. Należy pamiętać jednak, że nie tylko projekty z branży internetowej mają szansę na finansowanie z kieszeni Anioła, czego przykładem jest sukces sieci kawiarni "W Biegu Cafe" – mówi Adrian Fester.

Wymienione projekty projekty związane są głównie z branżą informatyczną oraz internetową. Niejednokrotnie należą do nich liderzy w swoich segmentach rynkowych, którzy dzięki pomocy Aniołów Biznesu, znacznie zwiększyli skalę swojej działalności.

Ja mam pomysł, ty pieniądze

Głównym powodem, dla którego zamożni inwestorzy włączają się w tego typu przedsięwzięcia jest chęć "rozrywki", dopiero później wymieniane są takie argumenty jak satysfakcja z bycia zaangażowanym w rozwój firmy, czy zwrot zainwestowanego kapitału. Jeżeli chodzi o fazy rozwoju firmy to największym zainteresowaniem cieszą się "start-up"y", a mniej przedsiębiorstwa już od dłuższego czasu funkcjonujące na rynku. W tym drugim przypadku współpraca dotyczyć może na przykład rozwoju jakiegoś konkretnego produktu lub innowacyjnej usługi w ramach konsorcjum.

Każda transakcja jest inna i w szczegółach proces jej zawierania dostosowany do jest do określonej specyfiki. Najczęściej na podstawie przesłanego biznesplanu, projekt przechodzi wewnętrzny proces oceny. Szczególną uwagę zwracamy na koncepcję przedsięwzięcia, kompetencje kadry zarządzającej i spodziewane wyniki finansowe. - Bardzo ważnym elementem podlegającym ocenie naszych analityków jest CV osób kluczowych w projekcie. Zespół ludzi, który jest odpowiedzialny za realizację projektu jest jednym z głównych kryteriów branych pod uwagę w trakcie oceny. Oczywiście, na tym etapie weryfikujemy również kompletność oraz autentyczność złożonych dokumentów – mówi Fester.

– Pozytywny wynik takiej oceny kończy się zwykle spotkaniem z przedstawicielami LBA oraz wypełnieniem przygotowanego szablonu streszczenia biznesplanu, który następnie jest wysyłany do inwestorów (Aniołów Biznesu). Jeśli inwestor zgłosi swoje zainteresowanie przesłaną mu ofertą, LBA doprowadza do spotkania przedsiębiorcy z inwestorem. Generalnie rola LBA w tym miejscu się kończy, a zdobycie finansowania Anioła Biznesu jest kwestią skutecznych negocjacji przedsiębiorcy z inwestorem - mówi Kuba Giedrojć z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan". Zazwyczaj do rozmowy z inwestorem dochodzi w przypadku 5 projektów na 100 zgłoszonych, natomiast na samą inwestycję może liczyć ok 1% zgłoszeń.

Badania pokazują, że horyzont czasowy inwestycji wynosi średnio 5 do 10 lat. W tym czasie Anioł aktywnie uczestniczy w życiu firmy. Zaangażowanie to może mieć różną postać. Najczęściej zostaje on członkiem zarządu, osobą doradzającą w sporządzaniu biznesplanu, zachęcającą innych inwestorów lub monitorującą rozwój finansowy przedsięwzięcia. - Ważniejszym elementem inwestycji niż sam kapitał, jest wartość intelektualna oraz doświadczenie inwestora, które pomaga prowadzić biznes młodej spółce. Oferuje on także sieć cennych kontaktów, co pozwala na negocjacje lepszych warunków z partnerami biznesowymi oraz daje szansę na pozyskanie wybitnych menedżerów, którzy będą pracować na rzecz przedsiębiorstwa – podkreśla Adrian Fester. - Tylko od Anioła Biznesu można otrzymać nie tylko wsparcie finansowe, ale również merytoryczne. Jest to bowiem człowiek o dużym doświadczeniu biznesowym, który gotowy jest wspólnie rozwijać przedsięwzięcie, w które się angażuje. To jedyna tego typu oferta na rynku. Wszystkie inne źródła finansowania (np. banki, fundusze, giełda) to kapitał „bezimienny”, współpracujemy wtedy z partnerem instytucjonalnym, a nie konkretnym człowiekiem, któremu osobiście zależy na sukcesie nowej firmy – przyznaje Kuba Giedrojć.

Oczywiście Anioł Biznesu nie oferuje swojej pomocy za darmo. Najczęściej obejmuje on pakiet udziałów w spółce oraz zapewnia sobie możliwość wpływania na kierowanie firmą. - Nie należy się jednak tego obawiać, ponieważ inwestor ma cele zbieżne z celami przedsiębiorcy - chce rozwinąć firmę i zwiększyć jej wartość w ciągu 5-7 lat. Wiele przykładów pokazuje, że w długim okresie współpraca ta zwraca się obu stronom – zapewnia Fester.

Anioły biznesu to czasami jedyna forma finansowania przedsięwzięć na bardzo wczesnym etapie rozwoju, czasem wręcz wizji, obarcza tę formę inwestowania podwyższonym ryzykiem. Anioły dlatego właśnie szukają pomysłów biznesowych dających szansę na ponadprzeciętne zyski. Oczywistym zagrożeniem jest natomiast ryzyko niepowodzenia przedsięwzięcia, np. zbytni optymizm w jego planowaniu, działania konkurencji, małe zainteresowanie rynku. Mimo dużego ryzyka, znaczenie Aniołów Biznesu będzie nieustannie wzrastać.

Ma na to wpływ kilka czynników, z których najważniejszy to nastawienie globalnej gospodarki na innowacyjność i rozwój nowych technologii oraz intensywny w ostatnim czasie rozwój przedsiębiorczości. Poza tym, wystarczy wymienić takie nazwy jak: Google, Skype, Starbucks, Dell, Yahoo!, Apple Computer, Amazon.com, których oszałamiający sukces, uruchamia wyobraźnię nie jednego wizjonera.

Anna Niemczycka - Inwestycje.pl

 

Komentarze (83)

Rafał
2010-08-02 14:34:02

Jestem dobrym tatuażystą i wiem z doświadczenia że przynosi to dobre zyski. W mojej okolicy nie ma salonu tatuażu, a mnie nie stać na zlegalizowanie mojej działalności. Mam bardzo dużo klijentów na tatuaże,którzy polecają mnie swoim znajomym.Czy jest możliwa jakaś współpraca z Panią? Jak tak to na jakich warunkach?

ola
2010-09-20 08:55:00

witam ja rowniaz szukam inwestora mam fajny pomysl na maly biznes ale nie mam srodkowna jego realizacje czu moge liczyc na wsparcie ? szczegoly mailowo pozdrawiam

Rafał
2011-05-05 01:13:16

Powiem jedno nie wieże w takie coś ale co mi grozi napisać. Odpowiem jaki mam projekt na e-maila

krzysiek
2011-06-08 10:03:05

mam dobry pomysł mam ten produkt praktycznie za darmo.płyn do spryskiwaczy na myjniach samochodowych tylko potrzeba trochę wkładu na nalewki współpraca

krzysiek
2011-06-08 10:05:52

kontakt stoperos@vp.pl

Mateusz
2011-06-27 21:42:14

Moje Uszanowanie kontakt helixbux@gmail.com Nazywam się Molenda ******** i mam 18 lat. Jestem dość rozsądnym chłopakiem i ostatnio rodzina wpadła w problemy finansowe. Ale gdzie ! Litości nie potrzebuje. Grunt, że prowadze takie prywatne strony internetowe z których są zyski. Od 2 lat posiadam już NIP z róznych prac dla nieletnich i po 4 letnim doświadczeniu na Komputerze doszedłem do wniosku że, uzyskując dotację w wykosci TYLKO 5000 bądź 4000 zł mogę wykupić najlepszych programistów - grafików i reklamodawców GOOGLE do stworzenia GRY. Dobrze słyszeliscie ? Tak GRY ! Każdą dotacje można oddać dzieki temu sposobiku małemu. Gra internetowa po stworzeniu może w miesiac zebrać z dobrą reklamą do 20,000 osób aktywnych, z których ponad 10,000 będzie zaciekawiona kupnem tzw. DODATKÓW by być najlepszym. Dzięki prowadzeniu tych stron moglbym wspierac rodzinę i przyokazji oddawać tą dotację jak kredyt. PROSZE O ODPOWIEDZI. DO tego sposobu nie wymagana jest firma ani dzialanosc. A gra to komputerowe moje marzenie.

Stanislaw
2011-11-20 23:38:54

MAM pare ciekawych pomyslow ... ale kogo to dzisiaj obchodzi

jacek
2011-12-31 01:24:02

Mam doświadczenie w obsłudze kredytów-drogich kredytów. Gdybym miał kapitał to przy konkurencyjnej ofercie kapitał zwraca się w niespełna rok. A potem zarabia wielokrotność.

Szymon
2013-02-24 20:41:52

Witam. Z tej strony Szymon.Wpadliśmy z kolega na nawet ciekawy pomysł i nie wiem czy on sie w ogóle przyjmie.Więcej moge wyjaśnic na e-maila o tym biznesie może by mi ktos doradził troszke i poprosił bym o ANIOŁA. Pozdrawiam Szymon

Daniel
2013-03-12 19:07:53

Witam! Chciałbym otworzyć swoją działalność... Mam doświadczenie w zakresie spawalnictwa a przede wszystkim w kowalstwie artystycznym. Wiem ze da sie na tym zarobić i to niemało, tylko nie mam warunków ani na to kasy. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany to proszę o kontakt na e-maila. Pozdrawiam Daniel

Mariusz
2013-06-02 13:55:35

Witam mam świetny pomysł na e biznes. wsss@op.pl szukam inwestora.

daniel
2013-07-25 17:20:23

Witam mam mozliwosc zbodowania malych elektrowni czegos takiego jeszcze nikt nie wymyslal. Ale kazdy ma to gdzies .Jesli odezwie sie ktos uczciwy to podziele sie zyskami 50%moge Ci oddac to sa pewne pieniadze podaje nr dla zainteresowanych 665026479. Prosze dzwonic wszystko opowiem

montero
2013-08-03 10:45:00

Good day, I am a consulant, I have a customer All who is willing to invest in your project other project or through your company, Either you or share holder attached adventure. Aussi We are willing to invest in other viable and lucrative venture in your country or other. Reply and give us more opinion on how we can excel, and I will give you more Regarding our plans, details, note well Abebooks web are not buyers. email contact: monterodelio@hotmail.fr Have a nice day.

Mr Frank
2013-09-08 18:57:21

Witaj, Ja jestem Pan Frank Robertprywatny pożyczkodawca pożyczki i oprocentowanie kredytu o 2% , które oferują kredyty dla osób fizycznych i firm lub grup osób, które są finansowo w dół. Jest szansa ekonomiczna twoje drzwi krok się dzisiaj i otrzymaj okiem nie kredytów. Istnieje wiele możliwości finansowych i pomoc w całej witrynie , a nawet nie mogę tego znieść. Ale jestszansa na finansowy drzwi kroku , a susza i nie przegap tego okazję . Usługa oferowana jest do osób prywatnych, firm i biznesmenów i kobiet . Kwota kredytu dostępna w przedziale $ 1,000.00 jest 500.000.000,00 $ lub twój wybór . Oto kilka pytań : Czy jesteś w potrzebie kredytu nie oznacza, chcesz być wypłacane w rachunkach ? Jesteś w kłopoty finansowe ? , Musisz rozwiązanie finansowe ? . Otorozwiązanie wszystkich swoich problemów finansowych. Udzielają pożyczek projektu , biznes , podatki , rachunki, i wielu innych powodów , nasze pożyczki są łatwe i cenzurowane Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się z nami poprzez e-mail : microfinance26@gmail.com Najpierw potrzebne informacje Nazwa .................................... Osobisty numer telefonu ............................ Kraj ........................................... Adres: ......................................... Państwo .............................. Wiek ............................................. Sex .............................................. Czy wypłacone w ....................... Stan cywilny ............................... Przed stosowane ..................... Czas trwania pożyczki ................................. Czy mówisz po angielsku? ................. Przeznaczenie kredytu .............................. Zawód .................................... Miesięczny dochód ............................. Niektóre odpowiedzi na pytania często zadawane (FAQ ) Mamy 1 prosty formularz do wypełnienia , aby ubiegać się o pożyczkę . wypełnić go i wysłać go do mnie . Wniosek obejmuje następujące elementy 2 . * Credit autoryzacji * * informacje Kredytobiorca 1 . Co to jeststopa procentowa ? Oprocentowanie zależy od projektu . Stawka wynosi 2 % miesięczna stopa procentowa w skali roku płatne tylko odsetki . Two . Czypodlega kredyt ? nie Trzy. Jeżeli nie przewiduje ? Mamy kredyt Worldwide Kwietnia. Ile czasu jest potrzebne do sfinansowania ? Po złożeniu wniosku kredytowego, można oczekiwać wstępną odpowiedź mniej niż 24 godziny i finansowania w ciągu 72-96 godzin po otrzymaniu informacji, których potrzebujemy od Ciebie . Maj . Ile moje płatności ? To będzie obliczana dla Ciebie i wysłane do Ciebie w sprawie planu płatności , wraz z warunkami kredytu. I z radością czekam na szybką odpowiedź , Z poważaniem, Pan Frank

mr halt
2013-10-22 11:32:18

witam panie i panowie, młodych i starych, małych i dużych, bogatych i biednych, Chcę, żebyś wiedział, że nie jest bardzo tanie i przystępne cenowo oferta kredytu dzieje obecnie to jest oferta pożyczki na bardzo tanie stopy procentowej w wysokości 2%, więc chcę, aby wrócić do nas za pośrednictwem poczty elektronicznej, jak calvinhalthelp@gmail.com Oferujemy wszystkie rodzaje pożyczki i obecnie oferujemy pożyczkę święta do wszystkich osób .. tak dla kredytu tanie i przystępne wrócić do nas teraz poprzez e-mail, a otrzymasz swoją pomoc na raz. Czekam na Twój mail pozdrowienia mr halt

Ray
2013-12-10 15:02:02

Dzień dobry , Czy jesteś w jakiejkolwiek trudnej sytuacji finansowej ? Twoja pomoc jest teraz . Czy utrata snu w nocy, martwiąc się , jak uzyskać kredyt ? Nie dopuścić marzenia umrzeć , Kontakt Pan ROY Pożyczka na firmę już dziś do łatwego i niezawodnego kredytu . Oferujemy te rodzaju pożyczek poniżej . Prywatne pożyczki ... Biznes Pożyczka Pożyczka ... ... Firma Auto Loan ... W bardzo minimalne Roczne stopy procentowe tak niskie, jak 3 % stopy procentowej .. I czekać na szybkiej reakcji , tak , że możemy przejść do transakcji. Nasza firma mailing kontakt jest poprzez okno : Email: rayloanlenders1@yahoo.com DANE APLIKACYJNE : Imię : ___________________________ Nazwisko : ____________________________ Płeć : _______________________________ Stan cywilny : _______________________ Kontakt Adres : ______________________ Miasto / Kod pocztowy : ________________________ Kraj : ______________________________ Data urodzenia : ________________________ Kwota potrzebna jako pożyczki : ________________ Czas trwania pożyczki : ________________________ Dochód miesięczny / roczny dochód : _________ Zawód : ___________________________ Cel pożyczki : _____________________ Telefon : ________________________________ Fax : __________________________________ Wyślij swoją aplikację na : Email: rayloanlenders1@yahoo.com Pan Ray John

Jadwiga
2014-02-25 18:55:00

Witam ja chciałam zapytac sie czy u pani mozna dostac pozyczke prywatna jezeli ma siie zła historie kredytowa i komornika na dochodzje.Brdzo prosze oszybka odpowiedz na mojego meila.

Jadwiga
2014-02-25 18:55:00

Witam ja chciałam zapytac sie czy u pani mozna dostac pozyczke prywatna jezeli ma siie zła historie kredytowa i komornika na dochodzje.Brdzo prosze oszybka odpowiedz na mojego meila.

dominik
2014-03-24 20:52:46

witam zastanawiam się od roku z kolegą nad stworzenie swojego napoju energetycznego ale nie będę mówił że jest lepszy od innych jest zdrowszy i naturalny nie posiada żadnych emulgatorów i jest 3 razy silniejszy od tych na rynku i jest to potwierdzone szukamy kogoś kto nam pomorze z tym biznesem proszę o maila poważne osoby dominikswierk@o2.pl

dennison jose
2014-06-29 04:38:56

Czy potrzebujesz pilnie pożyczki, aby rozwiązać swoje potrzeby finansowe? Oferujemy pożyczki, od 5,000.00 do 250,000,000.00 Max, że są niezawodne, wydajne, szybkie i dynamiczne, ma kontroli kredytowej i oferują 100% gwarancją kredytów zagranicznych podczas wszystkich okresów tutaj. Mamy również wydać kredyt w euro, funta i dolara kurs na wszystkich pożyczek wynosi 2%, jeśli jesteś zainteresowany wrócić do nas za pośrednictwem Jose Dennison 007@gmail.com.with następujących informacji: Imię i nazwisko: Kraj: Miasto: Adres: wymagana ilość: czas trwania: Wiek: Płeć: Zawód: nie Telefon: Dziękuję.

jan palka
2014-07-14 19:39:20

mam wybudowany zaklat surowym stanie 1100 m2przeznaczony na zaklat pogrzebowy potrzebuje pieniedzy na dmieszkam wlimanowejokonczenie mieszkam w limanowej nr tel 508694401

Brent
2014-08-27 22:02:52

Chcesz pomocy finansowej kredyt?Następujące informacje, Jeśli wysyłasz maila do brent.timmons@Ymail.com z... Imię i nazwisko: Kraj: Numer telefonu: Stan: Kwota pożyczki: Czas trwania: Napisz do nas na brent.timmons@Ymail.com

loan offer
2014-09-06 09:15:21

Pozdrowienia klienci Oferujemy niezabezpieczone osobowych i bezpiecznych inwestycji Kredyty dla Twoich potrzeb i budżetu. Pożyczki osobiste i inwestycyjnych o niskim oprocentowaniu w wysokości 2%, a nasz Usługi są ??z minimalnej ilości 5.000 CHF / EUR i był 10,000.000.00 CHF / PLN.Najniższy kredyt online w DE i CH! Prosimy o wypełnienie poniższej informacji do wniosku o pożyczkę: Pełna nazwa: Kwota kredytu: Czas trwania kredytu: Cel kredytu: kraj: miesięczne dochody: Płeć: Numer osoby dzwoniącej: stan cywilny: Nazwa Skype: kiedykolwiek wniosek o kredyt: Wymagane jest szybkie działanie. można również wysłać na (bishopsmithloans@hotmail.com) ______________________________________ Obsługa Klienta / Sekretarz Przetwarzanie / Zatwierdzenie Jednostka 123995, Moskwa, GSP-5 E-59 Berezhkovskaya nab., 30, korp. 1, Rosja Federacja b_creditunion@zsk.name strona www: http: //bishopsmithloans.wordpress.com/

barrister
2014-09-13 08:23:11

Adwokat John dać uzasadniony konto kredytowe i chronione dla osób, aby dać firmom kart kredytowych i osoby prywatne, firmy, instytucje rządowe, kościoły i przedsiębiorstw. i wszelkiego rodzaju organizacje i osoby prywatne. masz problemy finansowe? i masz potrzebę rozwiązań finansowych?Kredyt jest najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich problemów wolności finansowej, nasze kredyty są prostsze, tańsze i szybsze. Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać kredyt, oferujemy pożyczki na 3%. Więc jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami poprzez e-mail (barristerjohnloanco mpay@gmail. com) poniżej, jak wypełnić wniosek kredytowy i wrócić do nas Imię i nazwisko: ______ Ilość: ______ Kraj: ______ Telefon: ______ Czas trwania: ______ Wynająć na miesiąc: ______ Stan cywilny: ______ Płeć: ______ Cel kredytu: _______ Można powiedzieć lub usłyszeć po angielsku: ______ Czy kiedykolwiek wcześniej: ______ Dziękujemy za wybranie nas. Z poważaniem, (barristerjohnloanco mpay@gmail. com)

ji
2014-10-10 15:21:16

Czy potrzebujesz kredytu? Jesteś w kryzysie finansowym i potrzebuje pieniędzy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej? Czy potrzebujesz pożyczki na osiedlenie swój dług lub zapłacić rachunki lub rozpocząć miły biznesu? Masz niską ocenę kredytową i jesteś trudno jest uzyskać kredyt kapitału z lokalnych banków i innych instytucji finansowych? Oto Twoja szansa, aby uzyskać kredyt z naszej organizacji. Oferujemy kredyty dla osób fizycznych w odniesieniu do następujących celów i tak dużo więcej. Pożyczki osobiste, rozszerzenie działalności i rozpocząć działalność z pracy, edukacji, konsolidacji zadłużenia, pożyczki Hard Money. Oferujemy pożyczki na niskim oprocentowaniu w wysokości 3%. Skontaktować się z nami poprzez e-mail: (wongaservices3@outlook.com) KREDYT ZGŁOSZENIE Imię: Nazwisko: Adres kontaktowy: Miasto / Kod pocztowy: Kraj: Państwo: Płeć: Data urodzenia: INFORMACJE POŻYCZKA Kwota potrzebna: Cel kredytu: Kredyt Czas trwania: Zawód: Miesięczny dochód: Telefon / Telefon nr: A także załączyć środki identyfikacji, jak prawo jazdy, paszport lub ID ze swoimi trzy miesiące Zaświadczenie banku i Twojego wynagrodzenia antypoślizgowej lub firmy / Biznes CK.

Mr james
2014-10-18 00:33:48

Dzień dobry, Czy potrzebujesz pożyczki długoterminowej lub pożyczki biznesu? Jeśli zainteresowany taniego kredytu? kliknij przycisk Odpowiedz i wrócić z tym informacji. Imię i Nazwisko: Kwota kredytu: Czas trwania kredytu: kraj: telefon: Wiek: Skontaktuj się z nami na szybkie pożyczki....

Grzegorz
2014-10-19 16:00:14

Ja mam taki problem, chyba mam złych znajomych. Pierw proszą mnie bym zrobił coś na zasadzie "zarobić i się nie narobić", jak im to oferuję mówią że nie mają czasu, że im się nie chce. Normalnie bezrobotni bez zasiłku mi gadają że nie mają czasu, gdzie ja pracuję dodatkowo w systemie 4 bryg., by nie siedzieć na "dupie". Moja głowa jest kopalnią wiedzy, w sensie że potrafię wymyślić konkretną rzecz, wedle potrzeb.. Byłem w knajpie, którą za chwilę zamkną, bo przynosi mały zysk, więc uderzam do właścicieli i proponuję im wymyślenie promocji, gdzie ich klientela zwiększy się przynajmniej 5x, a co oni na to, że to nie wypali, że bez sensu. Ludzie, jak mam interes, lub chcę go mieć, to biorę wszystkie możliwości pod uwagę, a nie tylko te których się trzymam. Jedni mają wiedzę jak coś robić, a inni jak robić to samo, lepiej, ale w inny sposób hehe. Jak nauczyciele, każdy z nich w nazwie ten sam, ale jeden chemik, drugi matematyk.. ciężko nawet innemu nauczycielowi zastępować, bo to nie swoją dziedziną się zajmuje, ale czy to znaczy że się nie da? :) Każdy chce kasę, jak każdy chce wygrać w lotka, ale jak ma taką możliwość, to pojawia się jakieś ale - więc pytam, po co zawracać komuś głowę by pomógł, jak się z tej pomocy nie korzysta. Kiedyś nawet mnie gość tak wkurzył, że powiedziałem iż opłacę mu rachunki i dam kasiorkę, na najbliższy rok - a on do mnie, że musi się nad tym zastanowić i da mi odp. hehe, coś się ludziom w głowach przewraca, albo ja nie spotykam takich co mnie zrozumieją. Może są ludzie co chcą coś osiągnąć i nie mają kasy, ale chęci, wiarę, zapał.. :)

Clara Banny Plc
2014-10-22 00:15:44

Uwaga do wszystkich osób ubiegających się o pożyczki !! Witaj, Czy potrzebujesz kredytu? Czy jesteś zainteresowany w uzyskaniu wszelkiego rodzaju pożyczki? Czy finansowo martwić? Jeśli tak, skontaktuj się z nami poprzez e-mail na adres firmy: clarabannyloaninvestmentplc@gmail.com: Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Z poważaniem, Klara Banny Menadżer we współpracy Kontakt: clarabannyloaninvestmentplc@gmail.com: do dzisiaj kredytu, jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Clara Banny Plc
2014-10-22 00:19:48

Kontakt: clarabannyloaninvestmentplc@gmail.com: do dzisiaj kredytu, jesteśmy do Państwa dyspozycji. Czy potrzebujesz pożyczki? JEŚLI TAK E-mail: clarabannyloaninvestmentplc@gmail.com: ZA DZIŚ KREDYTU, jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Clara Banny Plc
2014-10-22 00:19:48

Kontakt: clarabannyloaninvestmentplc@gmail.com: do dzisiaj kredytu, jesteśmy do Państwa dyspozycji. Czy potrzebujesz pożyczki? JEŚLI TAK E-mail: clarabannyloaninvestmentplc@gmail.com: ZA DZIŚ KREDYTU, jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Clara Banny Plc
2014-10-22 00:19:48

Kontakt: clarabannyloaninvestmentplc@gmail.com: do dzisiaj kredytu, jesteśmy do Państwa dyspozycji. Czy potrzebujesz pożyczki? JEŚLI TAK E-mail: clarabannyloaninvestmentplc@gmail.com: ZA DZIŚ KREDYTU, jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Joan A lex
2014-11-06 01:11:03

Czy potrzebujesz pożyczki, aby zapłacić rachunki, aby ubiegać się o pożyczkę w naszej firmie należy wypełnić poniższe informacje kredytobiorców. informacje kredytobiorców Nazwa: Wiek: Płeć: Kraj: Stan cywilny: adres: telefon komórkowy: Kwota kredytu: Kredyt Czas trwania: Miesięczny dochód: Pożyczka Cel: Napisz do nas: Joanloanfirm2@outlook.com wypełnić formularz zgłoszeniowy i wrócić do mnie szybko. Joan Alex

                          Ofer
2014-11-11 01:59:25

dzień dobry Pani Gogna Mridula poczty zostały otrzymał ithe treśćthe mail jest dobrze rozumiane, które są wymagane, aby wypełnić poniższy formularz odesłać z powrotem do firmy.                                  FORMULARZ WNIOSKODAWCY Fredlarry Kredyt Firm Plc,a miejsce wykonania i marzenia zrealizowane dla wszystkich Twoich potrzeb finansowych. Tak. Dajemy kredyt do poważnych i uczciwych klientów były w jakikolwiek theświat. Fredlarry Kredyt Firma jest zaufany i zajmuje się Bóg obawiając osób.                               Wnioskodawcy pożyczki JAKOŚĆ: * Musi być w wieku 18 lat. * Musi być bardziej wydajne i niezawodne. * Musi być szczery i poważny. * Musi być online często * Musi przedstawić dowód osobisty lub prawo jazdy INFORMACJE kredytobiorców FILL: Imię i nazwisko: ............................................... ............ Adres: ................................................ ................ Kraj: ................................................ ............... Kwota pożyczki Potrzebny: ....................................... Kredyt Czas trwania: ...................................... Zawód: ................................................ ......... Dochód miesięczny: .......................................... Numer telefonu komórkowego: ............................................... , Wniosek o kredyt przed: ................. Płeć: ................................................   Stan cywilny: ............................................... .... Kopiowanie dokumentów tożsamości, Skanowanie: ............................. Nest Of Kin: .............................................. ......                                    Twoje zadowolenie jest naszą dumą Z poważaniem, Robert Johnson .. Dyrektor Generalny. Fredlarry Loan Company

irek
2014-11-12 19:20:34

witam mam pomysna wlasny biznes chcem kupic koparko-ladowarke ale nie mam piniedzi a pracy bym mial duzo umow i tp

irek
2014-11-12 19:20:34

witam mam pomysna wlasny biznes chcem kupic koparko-ladowarke ale nie mam piniedzi a pracy bym mial duzo umow i tp

ziongroups01@gmail.com
2014-11-17 13:38:46

Witam wszystkich na tej stronie, jestem z Hiszpanii i polecam ziongroups01@gmail.com wysiłku, byłem w potrzebie pożyczki na zakup samochodu i płacenia czynszu mojego domu i potrzebuję pożyczki w wysokości ? 35000 i komunikować się z nimi, a dziś mam kredyt na moim koncie bankowym, więc chcę, abyście wszyscy się z nimi skontaktować i pozostawić kontakt nie pożyczkodawcy inne pożyczki, Jeden Świat firma grupy jest uzasadniony pożyczki, tak, skontaktuj się z nimi teraz ziongroups01@gmail.com

mr tony smith
2014-11-17 13:55:35

Czy potrzebujesz pożyczki boże? lub pożyczki płacić rachunki lub swoje czynsze domu lub pożyczki na samochód? szukaj dalej, jak texacoloanfirm są chętny i gotowy do pomocy w każdej kwoty kredytu u poszukiwania, w bardzo przystępnej zainteresowania stawka @ 2% od razu z nimi skontaktować poprzez texacoloanfirm01@gmail.com

Krzysztof
2014-11-20 16:40:35

Mam niesamowity plan wiecej opowiem na kowalskikrzysztof009@o2.pl. jest to zwiazane z reklamą w telewizji. i wysyłanie sms. każdy ma prace i kazdy zysk potrzebuje żeby ktoś mi w tym pomógł wszyscy będą zachwyceni a chcialbym z tego tylko 15%

Peterson Cully
2014-11-21 17:32:07

Witaj, Czy potrzebujesz pilnie pożyczki, aby usunąć swoje długi lub potrzebujesz kredytu obrotowego w celu poprawy Twojej firmy? Pan został odrzucony przez banki i inne instytucje finansowe? Czy potrzebny jest kredyt konsolidacyjny lub kredyt hipoteczny? szukaj nie więcej, jak tu jesteśmy, aby wszystkie problemy finansowe to już przeszłość. Mamy fundusze pożyczkowe się do osób potrzebujących pomocy finansowej, które mają złe kredytowej lub potrzebują pieniędzy aby zapłacić rachunki, do inwestowania w interesach na poziomie 2%. Chcę używać tego medium poinformować, że świadczymy niezawodne i beneficjenta pomocy i będzie skłonny zaoferować pożyczkę. Więc skontaktuj się z nami za pośrednictwem e-maili: kreditsolutionhome@outlook.com

florin jonathan
2014-11-26 07:06:03

Potrzebujesz pilnie pożyczki dla celów? jak montaż hotel inwestorów, banków inwestorzy, most, budowa, długi, prywatnych lub komercyjnych pożyczki? Florin finansowy funduszy oferuje najlepsze na rynkach kapitałowych klasy rozwiązania inwestorów nieruchomości komercyjnych ogólnopolskiej firmy tylko do 2%. Jeśli tak można dotrzeć do nas poprzez e-mail na florinfinancialfunds@hotmail.com

dennison jose
2014-11-29 06:31:57

Czy potrzebujesz pilnie pożyczki, aby rozwiązać swoje potrzeby finansowe? Oferujemy pożyczki, od 5.000,00 do 250,000,000.00 Max, jesteśmy niezawodne, wydajne, szybkie i dynamiczne, bez kontroli kredytowej i oferują 100% gwarantowane pożyczki zagraniczne we wszystkich okresach tutaj. Mamy również wydać kredyt w euro, funt, a kurs dolara na wszystkich pożyczek wynosi 2%, jeśli jesteś zainteresowany wrócić do nas Via josedennison007@gmail.com następujących informacji: Imię i nazwisko: Kraj: Miasto: Adres: Wymagana ilość: czas trwania: Wiek: Płeć: Zawód: Nr telefonu: Dziękuję. Mr.jose

john
2014-12-01 08:11:38

witam, czy potrzebujesz pożyczki na spłatę rachunków lub rozwiązania jakiegokolwiek problemu finansowego, prosimy o kontakt poprzez e-mail teraz: johnlutherloanfirm1@outlook.com i oferują wszelkiego rodzaju pożyczki. dzięki

Henry
2014-12-02 07:57:25

?Hola, ?Está usted en necesidad de un préstamos comerciales privados o para diversos fines Si sí;? Póngase en contacto con nosotros a través de (rayfins@live.com) nombre: Edad: Sexo: Cantidad necesaria: duración: país: Estado: propósitos: Celular:

linda
2014-12-05 22:42:01

Czy potrzebujesz pilnie pożyczki? Jeśli tak E-mail w tym szczególnym Adres e-mail markbrandonloancompanyplc@gmail.com) ze szczegółami kredytobiorcy.                  Formularz wniosku o kredyt Potrzebne: Imię i nazwisko: Wiek: Płeć: Kraj: Państwo: Zawód; Numer telefonu: Kwota kredytu potrzebne: Kredyt Czas trwania: Miesięczny dochód: Czy wniosek o kredyt przed ?: Pan markbrandonloancompanyplc@gmail.com

leonard
2014-12-08 10:55:34

KREDYT OFERTA Zastosuj teraz. Oferujemy szeroki wybór kredytów dla osób prywatnych (pożyczki osobiste) i współpracują ciała przy oprocentowaniu w wysokości 3% za annul.This jest pomóc Ci spełnić Twoje zobowiązania finansowe, w szczególności z trwającego światowego kryzysu finansowego. Świadczymy się dobrą pożyczki wszelkiego rodzaju w bardzo szybki i łatwy sposób, pożyczki osobiste, Home Loan, Student Loan, Biznes Pożyczka, kredyt Inwestor, kredyt samochodowy, konsolidacji zadłużenia. W przypadku dalszych pytań, prosimy o kontakt poprzez e-mail (leonardfergusonfinance01@gmail.com) Pozdrawiam. nadzieję usłyszeć od ciebie najwcześniej. wszystkie odpowiedzi się więcej informacji doczekać leonardfergusonfinance01@gmail.com. Leonard.

Jonna Finance
2014-12-10 01:49:52

Czy potrzebujesz kredytu? Oferujemy pożyczki pożyczki osobiste biznesowe, pożyczki pożyczki firmy, samochody, dom pożyczki i wszelkiego rodzaju pożyczki, a ta firma oferuje pożyczki na bardzo niskim wynosi 2% procent, więc jeśli jesteś zainteresowany kredytu chcemy, aby wrócić do tak poprzez e-mail: jonnafinance@outlook.com

anita
2014-12-10 15:37:04

Witaj, Informujemy, że ogół społeczeństwa Pani Anita Paweł, prywatne pożyczki pożyczkodawcy można otworzyć możliwość finansowego dla wszystkich potrzebujących jakiejkolwiek pomocy finansowej. Dajemy pożyczki w 2% stopy procentowej dla osób, firms i spółki jasny i zrozumiały i kondycji. skontaktuj się z nami poprzez e-mail pod adresem: gloriouspeaceloanfirm@gmail.com

merit hope
2014-12-11 01:53:48

Witaj, To jest powiadomienie opinii publicznej, że pani Merit Nadzieja, prywatne pożyczki pożyczkodawcy ma możliwość finansową dla wszystkich tych, którzy potrzebują pomocy finansowej. Oferujemy kredyty z oprocentowaniem 2% dla osób prywatnych, firm i przedsiębiorstw na zasadach i warunkach są jasne i zrozumiałe. skontaktuj się z nami poprzez e-mail: (merithope6@gmaail.com)

Finance
2014-12-13 05:39:19

Witaj, Czy potrzebujesz pożyczki jakiegokolwiek rodzaju pożyczki w 2% stopy procentowej? jeśli tak wrócić do nas dzisiaj z następujących czynności: Nazwa: Kraj: Kwota kredytu: Lat pożyczkowe: Miesięczny dochód: Celem kredytu: Numer telefonu: Skontaktuj się z nami w E_mail: mauricefinance@hotmail.com

Pani Alomukun.
2014-12-15 00:53:34

Dzięki Bogu Wszechmogącemu za jego życzliwość i dobroć w momencie mojego życia, co mam zrobić, jeśli nie dla pani Stella Rene, którzy będą zawsze widzę, jak Bóg wysłał kobietę, Bóg obrał, aby pomóc ludziom, którzy są w potrzebie finansowej, jak ja biedny wdowa, która została krótkie liście, i brakuje funduszy kobieta, która ma dwoje dzieci i ma tak wiele obowiązków kobietę, która straciła męża i ma rachunki do zapłacenia składający się z obu wynajęcia dom i energii elektrycznej rachunki i był scammed sumę 4000 nigdy nie wierzyłem że wciąż jest legit firmy pożyczki w Internecie, którzy nadal wierzą, że ludzie są w problem finansowy i są gotowi do pomocy po 4000 został oszukany i nigdy nie wierzył, że jest jeszcze legit firmy pożyczki, aż natknąłem się na stanowisku, że została wysłana przez jedną panią Omoye na tym samym forum, wyjaśniła, jak ona dostała pożyczkę od pani Stella Rene, który jest prezes pani Stella Rene kredyt przez to ja nie mam więcej opcji, niż spróbować szczęścia na raz trzeci, aby uniknąć utraty mój dom (zakwaterowanie ) więc myślę o tym i doszedłem do wniosku, że powinienem spróbować ponownie skontaktował się więc pani Stella Rene poprzez e-mail, że uczęszczał do mnie w mniej niż 5mins i ubiegali się o kwotę kredytu o 6,500,00 pożyczki został zatwierdzony z niskim oprocentowaniu i po przetworzeniu dostałem pożyczkę w moje konto bankowe wczoraj, więc chcę, aby szybko używać tego medium poinformować żadnej osoby ubiegającej się o kredyt tam, aby skontaktować się z pani Stella Rene-mail {mrsstellareneloanfirm@hotmail.com} ona będzie na pewno daje wymaganą pożyczki bez stresu raz jeszcze dzięki Bogu za jego miłosierdzie momencie mojego życia. i będzie doczekać, aby usłyszeć swoją świadectwo tak jak mój. Pani Alomukun.

Trust
2014-12-15 22:54:26

Czy jesteś w potrzebie pożyczki? Jeśli tak, prosimy o kontakt poprzez trustloanlender2013@hotmail.com

ben
2014-12-29 19:14:40

Dzień dobry Wnioskodawca, ta firma to firma, która sprawia, że tak wielu ludzi życie tak lepiej od czystego do bogatych, ta firma przyszedł, aby pomóc ludziom w aspekcie finansowym. Czy potrzebujesz pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub duży trzeba pożyczki, aby przejść do małej firmy? należy rozwiązać problem z dept? ta firma przyszedł zniszczyć twoje łzy, dając Ci kredytu, aby rozwiązać problem. Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą wypełnij poniższe informacje tak, że transakcja będzie zacząć z Tobą tak szybko, jak informacja trafia do naszego biura. Imię :: Kraj :: Stan :: Zawód :: adres :: Numer telefonu :: Kwota pożyczki Potrzebny :: Czas trwania kredytu :: Miesięczny dochód :: Byłeś na pożyczki przed :: skontaktuj się z nami poprzez e-mail :: benchmake.g.c@live.com

Lauren Daniela
2015-01-14 10:58:34

Dzień dobry wszystkim W tym miejscu chcę zeznawać, jak byłem na ratowanie pani Stella Rene Kiedy byłem Zdzierać jestem Lauren Daniela według nazwy. Mieszkam w Polsce, chcę używać tego medium poinformować wszystkie osoby ubiegające się o kredyt, aby być bardzo ostrożnym, ponieważ nie są oszustwa wszędzie Kilka miesięcy temu była napięta finansowo, a dzięki mojej desperacji został oszukany przez kilku kredytodawców online. Miałem prawie stracił nadzieję, aż mój przyjaciel, o którym mowa mnie do bardzo wiarygodnego pożyczkodawcy nazwie pani Stella Rene, którzy pożyczają mi pożyczki w wysokości 800,000,00 niecałe 30 minut bez stresu. Jeśli jesteś w potrzebie jakiegokolwiek kredytu po prostu się z nim skontaktować poprzez e-mail {mrsstellareneloanfirm@hotmail.com} używam tego medium poinformować wszystkie osoby ubiegające się o kredyt, bo piekła I przez w rękach tych nieuczciwych kredytodawców. I nie chcę nawet mojego wroga, aby przejść przez piekło, że tak przeszedł przez w rękach tych oszukańczych online kredytodawców, i będzie również, żebyś pomógł mi przekazać te informacje do innych, którzy są w potrzebie pożyczki Po również otrzymać pożyczkę od pani Stella Rene, modlę się, aby Bóg dał mu długie życie. Lauren Daniela

wadvovicere
2015-01-16 02:47:14

ŚWIADECTWO pożyczki otrzymanej !!! Witam, Nazywam się wadvovicere z Polski po prostu chcę, aby każdy, kto naprawdę szuka pożyczki wiedzieć, że nie jest jeszcze firma pożyczki można zaufać, i poszukiwali prawdziwego i legalnej firmy kredytowej pożyczki od roku 2012 i to wszystko razem byłem oszukany niezliczone czasu, aż przyjaciel powiedział mi o firmę o nazwie Stella Rene Loan Firm na początku trudno było uwierzyć, ale po prostu postanowili kontynuować i przy drodze (MD) rozmawiał ze mną, nie to, że był w pełni przekonany, ale postanowiłem spróbować i gdy przyniósł kwestię opłaty i prawie uciekł ale wezwany odwagę do uiszczenia opłaty, z których natychmiast został zapłacony mam mój kredyt w 80.000.00PLN w juanry 2015 na moim koncie było rzeczywiście spełnieniem marzeń dla mnie i mojej rodziny, a dziś wszystko dzięki pani Stella Rene Kredytowej Firm i Boga mogę uśmiech ponownie i polecam tę firmę do wszystkich tych, którzy zostali oszukani i tych także, którzy nie zostali oszukani bo to witryna i niezawodne. W przypadku trzeba wiedzieć więcej, e-mail firma jest {mrsstellareneloanfirm@hotmail.com} Powiadom nich dzisiaj i będzie zadowolony, że tak. wadvovicere z Polski

Elizabeth Patrick
2015-01-16 08:06:03

Szukasz kredytu? Albo były odmówił kredytu przez bank lub instytucję finansową dla jednego lub więcej powodów? Masz odpowiednie miejsce dla swoich rozwiązań kredytowych tutaj! Elizabeth Global Finance ograniczone rozdawać pożyczek dla firm i osób prywatnych na niskim i niedrogie oprocentowaniem 2%. Prosimy o kontakt poprzez e-mail dzisiaj poprzez elizabethp111@live.co.uk DANE WNIOSKODAWCY:   1) Imię i nazwisko:   2) Państwo:   3) Adres:   4) Państwo:   5) Płeć:   6) Stan cywilny:   7) Zawód:   8) Numer telefonu:   9) Stanowisko Obecnie w miejscu pracy:   10) Miesięczny dochód:   11) Kwota kredytu potrzebne:   12) Kredyt Czas trwania:   13) Cel pożyczki:   14) Religia:   15) Czy stosowane przed;   16) data urodzenia;   dzięki, Pani Elżbieta Patrick

james franklin scott
2015-01-18 04:16:53

Cześć każdy, jestem pani Elżbieta Lisa Od Ohio USA, szybko chcesz używać tego medium na ścinanie świadectwo o tym, jak Bóg skierował mnie do Legit i prawdziwego pożyczki pożyczkodawcy, który odmienił moje życie z trawy do łaski, od bycia biednym do bogatej kobiety, która może teraz pochwalić zdrowego i bogatego życia bez stresu i trudności finansowych. Po wielu miesiącach prób, aby uzyskać kredyt w internecie i został oszukany sumę 5.200 dolarów i stał się tak zdesperowani w uzyskaniu kredytu z legit pożyczki pożyczkodawcy w Internecie, którzy nie doda do moich bólach, a następnie postanowiłem skontaktować się z przyjacielem kopalnia, który niedawno dostał pożyczkę w trybie online, rozmawialiśmy o tej sprawie i do naszego wniosku, powiedziała mi o człowieku zwanym Pan James Franklin Scott, który jest CEO James Franklin Scott kredytu Spółki (jamesfranklinscottloanoffer@hotmail.com), więc stosowane do suma pożyczki od (320,000.00USD $) z niskim oprocentowaniem 2%, więc pożyczka została zatwierdzona łatwo bez stresu i wszystkie przygotowania zostały złożone w sprawie przeniesienia kredytu i w mniej niż dwóch (2) dni kredytowych została zdeponowana na moje konto bankowe więc chcę doradzać nikogo w potrzebie pożyczki szybko się z nim skontaktować poprzez: (jamesfranklinscottloanoffer@hotmail.com) nie wie robimy to modlę się, aby Bóg błogosławił mu za dobrą rzeczą, jaką wykonał w moim życiu. Dzięki Bogu mogę uśmiech znów polecam tę firmę do wszystkich tych, którzy zostali wprowadzeni w błąd, a ci, którzy zostali oszukani, są wiarygodne i godne zaufania. W przypadku, trzeba wiedzieć więcej, e-mail firmy na (jamesfranklinscottloanoffer@hotmail.com) Powiadom nich dzisiaj i będzie zadowolony, że tak. Pani Elżbieta Lisa Bóg zapłać.

brabra
2015-01-21 10:48:20

Jestem panią brabra hak po imieniu. Mieszkam w Warszawie Chcę używać tego medium poinformować wszystkie osoby ubiegające się o kredyt, aby być bardzo ostrożnym, ponieważ nie są oszustwa wszędzie Kilka miesięcy temu była napięta finansowo, a dzięki mojej desperacji został oszukany przez kilku kredytodawców online. Miałem prawie stracił nadzieję, aż mój przyjaciel, o którym mowa mnie do bardzo wiarygodnego pożyczkodawcy nazwie pani Stella Rene, którzy pożyczają mi pożyczki zabezpieczone w ciągu 20 minut od 850,000,00zl bez stresu Jeśli jesteś w potrzebie jakiegokolwiek kredytu po prostu skontaktować się z nim teraz poprzez: {mrsstellareneloanfirm@hotmail.com} Używam tego medium poinformować wszystkie osoby ubiegające się o kredyt z powodu piekła I przeszedł przez w rękach tych nieuczciwych kredytodawców. I nie chcę nawet mojego wroga, aby przejść przez piekło, że tak przeszedł przez w rękach tych oszukańczych online kredytodawców, i będzie również, żebyś pomógł mi przekazać te informacje do innych, którzy są w potrzebie pożyczki Po również otrzymać pożyczkę od pani Stella Rene i modlić się, aby Bóg dał jej długą żywotność. Niech Bóg błogosławi ją na zawsze. brabra

linda
2015-01-23 15:00:57

Czy potrzebujesz kredytu, jeśli tak napisz do nas teraz, tak, że można uzyskać pożyczki w terminie 2 dni, pospiesz się i zastosowania.   Wyślij e-mail do nas w tym szczególnym Adres e-mail lindalopezloanhouse@gmail.com) ze szczegółami kredytobiorcy.                  Formularz wniosku o kredyt Potrzebne: Imię i nazwisko: Wiek: Płeć: Kraj: Państwo: Zawód; Numer telefonu: Kwota kredytu potrzebne: Kredyt Czas trwania: Miesięczny dochód: Czy wniosek o kredyt przed ?: Pani lindalopezloanhouse@gmail.com

Fred Peterson
2015-01-31 14:31:42

Witam drodzy wnioskodawca Ja jestem Pan Fred Peterson po imieniu i jestem właścicielem Fred Peterson światowej Kredyt na całym świecie. Na cześć moich wielkich czynów, ja cię lubię wiedzieć, że daję się wszelkiego rodzaju pożyczki można kiedykolwiek myśleć tylko w niskim oprocentowaniu w wysokości 3%. Pospiesz się i ubiegać się o pilną pożyczkę, tak, że będziemy mieli swój bieg pożyczki. Skontaktuj się z nami pod adresem: fredloans2@hotmail.com. Ubiegać się o pożyczkę już dziś i dostać to tak szybko, jak chcesz. *FRED PETERSON*

williams
2015-01-31 18:07:13

Witam Jestem Pani Shenelle Williams, uzasadnione i wiarygodne lender.I rozdawać kredyty kredyty na jasny i zrozumiały sposób na 3% stopy procentowej. Od 8.000 dolarów do 7.000.000 dolarów USD, euro i funtach tylko. dajemy pożyczki biznesowe, pożyczki osobiste, kredyty studenckie, kredyty samochodowe i pożyczki na spłatę rachunków. Jeśli potrzebujesz pożyczki, co musisz zrobić, to natychmiast skontaktuj się ze mną teraz: (lukasfinancialhome@outlook.com) Niech was Bóg błogosławi. Teraz możesz uzyskać kredyt w wysokości 2% dla odwołania i dostać do 20 lat lub więcej, aby spłacić. Są to kredyty krótkoterminowe, które sprawiają, że zwróci się w ciągu kilku tygodni lub miesięcy, lat .; Name__________ Country__________ State__________ Amount__________ stan income__________ miesięczne pożyczki pożyczki Phone__________ Duration__________ Occupation__________ Sex__________ Age__________ status__________; Zdobądź pieniądze potrzebne dziś z dużą ilością czasu, aby dokonać płatności powrotem. Aby zastosować wysyłać wszystkie pytania zadzwoń + 1-951-708-7227 lukasfinancialhome@outlook.com; Pozdrawiam,; Pani Shenelle Williams E-mail: lukasfinancialhome@outlook.com; Należy pamiętać, że wszystkie wiadomości muszą być wysłane do: lukasfinancialhome@outlook.com

kbloancompanyusa
2015-01-31 18:14:26

Uwaga ::::: Posiadamy certyfikat, godne zaufania, niezawodne, wydajne, dynamiczne i szybkie, niezawodne, współpracują finansista nieruchomości i wszelkiego rodzaju finansowania działalności wystawiamy długoterminowego kredytu Maksymalna kwota kredytu to pożyczymy 50.000.000. Oferujemy następujące rodzaje kredytów i wiele więcej: Personal Loans (niezabezpieczonej pożyczki) Kredyty biznesowe (niezabezpieczonej pożyczki) Kredyty konsolidacyjne Połączenie kredytu Home Improvement Proszę, jeśli miłość i zainteresowanie naszą ofertą finansową, Proszę o kontakt e-mail: kbloancompanyusa@gmail.com   FORMULARZ KREDYT Imię i nazwisko: Płeć: Stan cywilny: Kraj: Data urodzenia: Wymagana ilość: Okres kredytowania: Dochód miesięczny / roczny dochód: Zawód: Telefon: Dziękujemy za skontaktowanie się z nami! Pozdrawiam: KB Loancompany

Ailton Jones
2015-02-01 21:39:55

Zapraszamy do Argyle FOX Finance Limited Adres: Zjednoczone Emiraty Emirat Dubaj Jestem inwestorem i prywatnego pożyczkodawcy. Finansujemy wczesnym etapie start-up przedsięwzięć, istniejących Ventures i zrobić całkowite projektów Akcesoria i ekspansji inwestycyjnej.   Skontaktuj się z nami do finansowania na rozpoczęcie działalności, handlowych RE finansów, kapitału początkowego, wczesnym etapie przedsięwzięcia start-up, Joint Venture inwestycji / Partnerstwo z płynności z naszej strony, pożyczki, kredyty hipoteczne. Możemy sfinansować ponad $ 10 mln. Dla nas, aby dokonać wniosek inwestycyjny, prosimy wysłać nam swój biznes planu lub podsumowanie projektu na temat inwestycji. Czy masz problemy finansowe lub chcesz spełnić to marzenie twój z funduszy? Czy potrzebujesz pożyczki na spłatę rachunków, rozpocząć lub rozwinąć swoją firmę? Czy masz trudności w uzyskaniu kredytu z twardych pożyczkodawców lub banków ze względu na ich wysokie opłaty kredytu / wymagania? Czy potrzebujesz pożyczki dla każdego uzasadnionego powodu? Następnie martwić nie więcej jak "Argyle FOX Finance Limited" doszła do zaoferowania kredyty dla zainteresowanych wnioskodawców zarówno lokalnie jak i za granicą, bez względu na płeć, ale wiek lub miejsce musi mieć ukończone 18 lat i powyżej. Wracając do nas do negocjacji w sprawie wysokości trzeba będzie mądra decyzja. Ciepłe Pozdrawiam, Ailton Jones. Odpowiedz na ten e-mail: argylefoxfinanceltd1@gmail.com

Ikmaludin Husnah
2015-02-06 03:08:04

Muszę zeznawać dobrych uczynków pani Amanda Amanda Kredytowej Firm. Nigdy nie pomyślałem, że będzie w całym moim życiu spotkać kogoś takiego jak pani Amanda. Ona jest rzadkim klejnotem. Jestem Husnah i ja biorę mój czas się zeznawać pani Amanda, bo w końcu zaproponował mi, co nikt inny nie mógł. Ja i mój mąż dostał się w bardzo dużym zadłużenia z dłużnikami i Banku i szukamy kredytu z różnych firm pożyczkowych, ale wszystko się bezskutecznie. zamiast tego dostaliśmy nas do bardziej długu, a zakończył pozostawiając nam złamał aż wszedł w kontakt z panią Amanda, Podała mi kredytu, choć na początku bałem się, że skończy jak innych firm pożyczkowych nie spotkałem, ale ona nie była jak oni. Teraz mamy w końcu osiedlił się nasz dług i zaczął nowy biznes z pieniędzmi w lewo od kredytu. Kontakt z panią Amanda przez jeden z poniższych e-mail. amandarichardssonloanfirm@gmail.com, amandaloan@qualityservice.com, amandaloanfirm@cash4u.com lub po prostu skontaktuj się ze mną poprzez mój e-mail do dalszych dyrektyw ikmahusnah@gmail.com

Ikmaludin Husnah
2015-02-06 03:08:04

Muszę zeznawać dobrych uczynków pani Amanda Amanda Kredytowej Firm. Nigdy nie pomyślałem, że będzie w całym moim życiu spotkać kogoś takiego jak pani Amanda. Ona jest rzadkim klejnotem. Jestem Husnah i ja biorę mój czas się zeznawać pani Amanda, bo w końcu zaproponował mi, co nikt inny nie mógł. Ja i mój mąż dostał się w bardzo dużym zadłużenia z dłużnikami i Banku i szukamy kredytu z różnych firm pożyczkowych, ale wszystko się bezskutecznie. zamiast tego dostaliśmy nas do bardziej długu, a zakończył pozostawiając nam złamał aż wszedł w kontakt z panią Amanda, Podała mi kredytu, choć na początku bałem się, że skończy jak innych firm pożyczkowych nie spotkałem, ale ona nie była jak oni. Teraz mamy w końcu osiedlił się nasz dług i zaczął nowy biznes z pieniędzmi w lewo od kredytu. Kontakt z panią Amanda przez jeden z poniższych e-mail. amandarichardssonloanfirm@gmail.com, amandaloan@qualityservice.com, amandaloanfirm@cash4u.com lub po prostu skontaktuj się ze mną poprzez mój e-mail do dalszych dyrektyw ikmahusnah@gmail.com

Pani Helena
2015-02-06 11:00:16

Szanowni Kredytu Ucieczki!!! Komplement dnia, am pani Anna proponuję pomoc finansową klientom na potrzeby kredytu, pośpiechu i teraz i skontaktuj się ze mną, jeśli jesteś zainteresowany kredyt email: elenanino07@gmail.com Dziękuję i zapraszam Z szacunkiem Pani Helena

ARUN OSMAN
2015-02-09 21:16:24

Uwaga, Aplikuj na szybki i wygodny kredyt na spłatę rachunków i zacząć Nowy finansowania projektów w najtańszej oprocentowaniem 3%. zrobić Skontaktuj się z nami, z kwoty pożyczki Potrzebne w naszym minimalnej oferty kredytowej jest 1,000.000USD się dowolny wybór kwoty kredytu. Jestem Certyfikowany, zarejestrowany i legit pożyczkodawcy. Możesz Skontaktuj się ze mną dzisiaj, jeśli jesteś zainteresowany w uzyskaniu pożyczka o kontakt na więcej informacji na temat Proces kredyt, proces jak warunki kredytu i Warunki i jak pożyczki zostaną przeniesione do jesteś. Potrzebuję twojej szybkiej reakcji, jeśli są zainteresowani: arunosman.financeloanfirm@gmail.com Pierwszy informacji podawanych przez Ciebie: (1) imiona i nazwiska: (2) Kwota potrzebna jako pożyczki: (3) Numer telefonu: (4) Czas trwania: (5) Kraj: (6) Stan / województwo: (7) Miesięczny dochód: (8) Stan cywilny: (9) Wiek / Płeć: (10) Pożyczka Cel: wypełnić i odesłać do przetworzenia. połączenia linii: +918377979836 Dzięki Pan ARUN OSMAN

Arun Osman
2015-02-10 22:50:05

Dzień dobry każde ciało, Ma to na celu informowanie opinii publicznej, które Arun Osman obecnie rozdawanie kredytów dla ogółu społeczeństwa na niskim zainteresowania Stawka 3% .you nie trzeba mieć Zabezpieczenia zanim będzie można uzyskać loan.Our celem jest ułatwić życie naszego Klienta. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami poprzez E-mail: Dzień dobry każde ciało, Ma to na celu informowanie opinii publicznej, które Arun Osman obecnie rozdawanie kredytów dla ogółu społeczeństwa na niskim zainteresowania Stawka 3% .you nie trzeba mieć Zabezpieczenia zanim będzie można uzyskać loan.Our celem jest ułatwić życie naszego Klienta. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami poprzez E-mail: arunosman.financeloanfirm@gmail.com Pozdrawiam. Pan Arun Osman. Pozdrawiam. Pan Arun Osman.

Maurice finance
2015-02-10 23:39:22

Czy jesteś w potrzebie pożyczki? Chcesz być stabilna finansowo? nie trzeba mieć pieniądze, aby rozwinąć swój biznes? Oferujemy wszystkie rodzaje kredytów dla obu osób i współpracuje ciała, oferujemy kredyty firmowe, kredyt auto, pożyczki działalności, kredyty onsolidation zadłużenia i pożyczek osobowych na poziomie 2% stopy procentowej oraz z wygodnym czas, który jest do negocjacji. Oferta ta przeznaczona jest dla wszystkich, że będzie w stanie spłacić w stosownym time.Email nas teraz do rozwiązania kredytowego (mauricefinance@hotmail.com)

george Jackson
2015-02-11 10:34:13

Witaj Drogi, Czy potrzebujesz kredytu, jeśli TAK wrócić do nas TERAZ (email USA @ georgejacksoninvestment@hotmail.com) Chcę żebyś wiedział, że jestem i certyfikowane pożyczkodawcy, z wieloletnim doświadczeniem w akcji kredytowej i daję z kredytu, zabezpieczeń i pokoje kwoty pożyczki, począwszy od 5.000,00 zabezpieczeń $ USD t0 $ 80.000.000,00 USD ze stałym odsetek w wysokości 2% w skali rocznej. Ona otrzymała pożyczkę w wysokości $ 50,000.00 z mojej firmy. INFORMACJE kredytobiorców, jeśli jesteś zainteresowany wypełnić informacje kredytobiorcy "s poniżej tak, że będzie można kontynuować. Twoje nazwy ....................... Twój kraj ...................... Twoje miasto .......................... Twój Stan: ....................... Twój adres ..................... Twój zawód .................. Twój stan cywilny ...................... Płeć .... Wiek .............. Numer telefonu ...................... Miesięczny dochód .................... Kredyt Czas trwania ...................... Kwota kredytu potrzebne ....................... Dzięki i mam nadzieję usłyszeć od ciebie najwcześniej tak, że możemy wysyłać warunki kredytu, warunki i spłaty Schedule Twoja szybka reakcja na tego maila będą bardzo mile widziane. Wszystkie e-mail należy przesłać do georgejacksoninvestment@hotmail.com Pozdrawiam George Jackson

Pan Mersha
2015-02-14 15:53:39

witam może szukają na pilną pożyczkę spłacić dług i rozpocząć działalność gospodarczą i zbudować dom i na leki ???? tutaj jest prawdziwa firma, którym możesz ufać i polegać na, ponieważ dziś po prostu zrealizowane mój kredyt w 180.000.00zl, ponieważ od czasu ostatnich lat czekałem na kredyt, gdzie dostałem oszukani kilka razy i już dziś finał mam do firmy o nazwie pani Stella Rene pożyczka Kancelaria gdzie i zrealizowane mój kredyt dziś więc chcę, aby każdy mógł w moim kraju, Polsce, aby wiedzieć, że nie jest jeszcze firma nadal trzeba zaufać i pożyczki @ 3% stopa procentowa, która jest bardzo miła i dzisiaj mam moje: i pożyczki mają zapłacić dług i rozpocząć biznes tutaj jest Warszawa, bo ta firma jest zabezpieczona i wolne od scam% 100 bezpieczne dzisiaj i dzisiaj ja przyszedł na forum podziękować pani Stella Rene za wielkie rzeczy zrobiła dla mnie i mojej rodziny, a tutaj e-mail poniżej (mrsstellareneloanfirm@hotmail.com) kontakt ten e-mail już dziś i odbierz swój kredyt dzisiaj i również dzielić świadectwo tak jak ja już dziś moje nowe życie. Pan Mersha

SERWIS RICK
2015-02-16 12:40:05

Potrzebujesz pomocy kredytu 3.23% odsetek w niskiej stopy? a następnie odwiedzić nas za pośrednictwem poczty elektronicznej na rickwalterlendingfirm@gmail.com wnosimy najlepsze z życia, jeśli chodzi o wsparcie finansowe, ponieważ Twój sukces jest naszą dumą.

Peterson Cully
2015-02-18 16:34:46

Witaj, Czy potrzebujesz pilnie pożyczki wyczyścić swoje długi lub potrzebujesz kredytu obrotowego w celu poprawy Twojej firmy? czy został odrzucony przez banki i inne instytucje finansowe? Czy potrzebny jest kredyt konsolidacyjny lub kredyt hipoteczny? już więcej szukać, jak tu jesteśmy, aby wszystkie problemy finansowe to już przeszłość. Mamy fundusze pożyczkowe się do osób potrzebuje pomocy finansowej, które mają złe kredytowej lub potrzebują pieniędzy płacić rachunki, do inwestowania w interesach w wysokości 2%. Chcę używać tego medium poinformować, że czynią rzetelną i beneficjenta pomocy i będzie skłonny zaoferować pożyczkę. Więc skontaktuj się z nami poprzez e-maile: kreditsolutionhome@outlook.com

Zydrunas Jasinskas
2015-02-22 15:18:43

for good and quick loans email zydrunasjasinskas111@gmail.com.

kate packard
2015-02-26 06:24:29

Witaj, Czy wy, pani? Czy jesteś w jakikolwiek stres finansowy? Czy ci Potrzebujesz pieniędzy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej? Czy masz niską ocenę kredytową, a znajdziecie, że trudno jest uzyskać kredyty od lokalnych banków i innych instytucji finansowych? rozwiązanie do problem finansowy jest kplenders Nasze usługi obejmują: * Personal Loans * Kredyty w konsolidacji * Możliwość * Kredyty biznesowe * Edukacja Kredyty * Hipoteczny Oferujemy pożyczki w 2% odsetek za Anum. Oferujemy kredyty dla osób w potrzebie asystenta finansowego z niskim oprocentowaniu w wysokości 2%. W celu uzyskania kredytu z tej firmy, można powiedzieć, dokładną ilość Kredyt trzeba i czas, w którym można spłacić kredyt. UWAGA: Wymagane jest napisz do nas na: kplenders@outlook.com Pierwszy informacji podawanych przez Ciebie: (1) imiona i nazwiska: (2) Kwota potrzebna jako pożyczki: (3) Numer telefonu: (4) Czas trwania: (5) Kraj: (6) Stan / województwo: (7) Miesięczny dochód: (8) Stan cywilny: (9) Wiek / Płeć: (10) Pożyczka Cel: UWAGA: Wszystkie Odpowiedzi należy kierować na: kplenders@outlook.com do szybkiego przetwarzania. Pozdrawiam, W imieniu; KATE packard Kplenders E-mail: kplenders@outlook.com

kate packard
2015-02-26 06:24:29

Witaj, Czy wy, pani? Czy jesteś w jakikolwiek stres finansowy? Czy ci Potrzebujesz pieniędzy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej? Czy masz niską ocenę kredytową, a znajdziecie, że trudno jest uzyskać kredyty od lokalnych banków i innych instytucji finansowych? rozwiązanie do problem finansowy jest kplenders Nasze usługi obejmują: * Personal Loans * Kredyty w konsolidacji * Możliwość * Kredyty biznesowe * Edukacja Kredyty * Hipoteczny Oferujemy pożyczki w 2% odsetek za Anum. Oferujemy kredyty dla osób w potrzebie asystenta finansowego z niskim oprocentowaniu w wysokości 2%. W celu uzyskania kredytu z tej firmy, można powiedzieć, dokładną ilość Kredyt trzeba i czas, w którym można spłacić kredyt. UWAGA: Wymagane jest napisz do nas na: kplenders@outlook.com Pierwszy informacji podawanych przez Ciebie: (1) imiona i nazwiska: (2) Kwota potrzebna jako pożyczki: (3) Numer telefonu: (4) Czas trwania: (5) Kraj: (6) Stan / województwo: (7) Miesięczny dochód: (8) Stan cywilny: (9) Wiek / Płeć: (10) Pożyczka Cel: UWAGA: Wszystkie Odpowiedzi należy kierować na: kplenders@outlook.com do szybkiego przetwarzania. Pozdrawiam, W imieniu; KATE packard Kplenders E-mail: kplenders@outlook.com

ABIGAIL NERO KREDYTOWE
2015-02-28 14:16:41

Dzień dobry. Tutaj jest informowanie opinii publicznej o legit i prawdziwego pożyczki pożyczkodawcy dobrze rozpoznać w świecie. ABIGAIL NERO KREDYTOWE E-mail: credit_solution@outlook.com WHATSPP CZAT: +2347050251612 SKONTAKTUJ Mobile Number: +2348166535463 strona www: creditsolutionblog.wordpress.com Czy potrzebujesz kredytu? Czy jesteś w kryzysie finansowym i potrzebuje pieniędzy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej? Czy potrzebujesz pożyczki na osiedlenie swój dług lub płacić rachunki lub rozpocząć miły biznesu? Masz niską zdolność kredytową i jesteś trudno jest uzyskać kredyt kapitału z lokalnych banków i innych instytucji finansowych? Oto Twoja szansa, aby uzyskać kredyt z naszej Organizacji. Oferujemy kredyty dla osób fizycznych w odniesieniu do następujących celów i wiele więcej. Prywatne pożyczki, Rozwój Biznesu, Business Start-up, Edukacja, konsolidacji zadłużenia, Hard Money Pożyczki. Oferujemy pożyczki na niskim oprocentowaniu w wysokości 3%. Skontaktuj się z nami poprzez e-mail: (credit_solution@outlook.com) byli gotowi dostarczyć swoje pożyczki w ciągu 24 godzin pracy. Z poważaniem, Pani Abigail Nero (Dyrektor)

maria
2015-03-02 00:30:40

Czy jesteś człowiekiem biznesu czy kobieta? Jesteś w chaosie finansowym czy też potrzebujemy funduszy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej? Konieczne do zapłaty długu lub pożyczki płacić rachunki lub rozpocząć miły biznesu? Czy masz niską ocenę kredytową i jesteś trudno jest uzyskać kredyt kapitału z lokalnych banków / innych instytucji finansowych? Czy potrzebujesz pożyczki lub finansowania z jakiejkolwiek przyczyny, takie jak: e-mail: mariaandersonloanfirm@hotmail.com ) Osobiste Loan, rozszerzenie działalności, b) w celu otwarcia biznesu, edukacji, c) Konsolidacja zadłużenia, d) Hard Money Pożyczki Oferujemy pożyczki na niskim oprocentowaniu w wysokości 3%, a ratować zamiast Pożyczki, oferujemy pożyczki osobiste, pożyczki konsolidacji zadłużenia, kapitał venture capital, pożyczek biznesowych, pożyczki edukacji, kredyty hipoteczne lub z jakiegokolwiek powodu. " Jednak nasza metoda pozwala na ustalenie kwoty kredytu potrzebne, a także czas trwania może sobie na to pozwolić, co daje realną szansę na uzyskanie funduszy, których potrzebujesz! Skontaktuj się z nami poprzez e-mail: mariaandersonloanfirm@hotmail.com

lucy
2015-03-02 08:37:20

Czy potrzebujesz pomocy finansowej w jakiejkolwiek postaci? Personal Loans? Pożyczki firmy? Kredyty hipoteczne? Finansowanie rolnicze projekt? Dajemy pożyczki na 3% kwietniu Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt poprzez e-mail; lucypaulloaninvestmentcompany2@gmail.com

danculture
2015-03-03 06:17:29

Am Pan Dan Kultura są uzasadnione pożyczki pożyczkodawcy dobra reputacja. Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą z tym Zapewniamy funduszy pomocowych finansowych, którzy Osoby potrzebują pomocy finansowej, które mają złe kredytowej lub potrzebują pieniędzy, aby zapłacić rachunki, do inwestowania w biznesie .Harry Fragnad używać tego medium poinformować, że oferujemy rzetelną pomoc beneficjenta chętnie oferują pożyczki proszę skontaktować się z nami poprzez e-mail: danculture@outlook.com Usługi obejmują; Refinansowanie, Majsterkowanie w domu, kredyt inwestycyjny, kredyt samochodowy, konsolidacji zadłużenia, linia kredytowa, drugi kredyty hipoteczne, kredyty biznesowe, pożyczki osobiste, kredyt samochodowy, kredyt auto.

WILLIAM
2015-03-08 21:24:39

Czy potrzebujesz kredytu? Szukasz finansów? Szukasz kredytu, aby rozwinac swoja firme? Mysle, ze jestes we wlasciwym miejscu. Oferujemy kredyty na niskim oprocentowaniu. Zainteresowane osoby powinny prosimy o kontakt na Do natychmiastowej odpowiedzi na wniosek, uprzejmie odpowiadanie na wiadomosci e-mail ponizej tylko pedroloaninstitute@gmail.com Wniosek o kredyt w formie informacji Imie: Drugie imie: Data urodzenia (RRRR-MM-DD): Plec: Stan cywilny: Laczna kwota potrzebna: Czas trwania: adres: Miasto: Stan / województwo: Zip / Postal Code: Kraj: Telefon: ID e-mail ..... Dowód osobisty .... Telefon komórkowy /: Miesieczny dochód: Zawód: Jakie strony dowiedzieli sie Panstwo o nas ..... (pedroloaninstitute@gmail.com)

John Hurt
2015-03-20 22:47:27

Oferujemy kredyty dla osób w potrzebie kreatora finansowego z niskim oprocentowaniu w wysokości 2%. W celu uzyskania kredytu z tej firmy, można powiedzieć, dokładną kwotę pożyczki, czego potrzebujesz, a czas, w którym można spłaty kredytu. więc jeśli interesuje prosimy podać następujące dane ważny kontakt z nami naszych informacji poniżej, więc możemy przystąpić dać nasze warunki kredytu. INFORMACJE POTRZEBNE KREDYTU: Nazwa: Kraj: Numer telefonu: Kwota potrzebna jako pożyczki: Cel pożyczki: Długość pożyczki: Miesięczny dochód: Czy stosowane pożyczki online, przed (tak lub nie) Nasze kontakty firmy: Przedstawiciel firmy: bp Elias Ruchome Przedsiębiorstwo: (+2348117666371) Firma E-mail: (scoltphiliploanfirm500@outlook.com) Motto firmy: Twoje szczęście jest nasza nagroda za dobrą obsługę (get your wsparcie finansowe ma wszystko, czego chcemy) Z poważaniem, John Hurt

John Hurt
2015-03-20 22:50:32

Oferujemy kredyty dla osób w potrzebie kreatora finansowego z niskim oprocentowaniu w wysokości 2%. W celu uzyskania kredytu z tej firmy, można powiedzieć, dokładną kwotę pożyczki, czego potrzebujesz, a czas, w którym można spłaty kredytu. więc jeśli interesuje prosimy podać następujące dane ważny kontakt z nami naszych informacji poniżej, więc możemy przystąpić dać nasze warunki kredytu. INFORMACJE POTRZEBNE KREDYTU: Nazwa: Kraj: Numer telefonu: Kwota potrzebna jako pożyczki: Cel pożyczki: Długość pożyczki: Miesięczny dochód: Czy stosowane pożyczki online, przed (tak lub nie) Nasze kontakty firmy: Przedstawiciel firmy: bp Elias Ruchome Przedsiębiorstwo: (+2348117666371) Firma E-mail: (scoltphiliploanfirm500@outlook.com) Motto firmy: Twoje szczęście jest nasza nagroda za dobrą obsługę (get your wsparcie finansowe ma wszystko, czego chcemy) Z poważaniem, John Hurt

scottwilliam
2015-04-01 03:48:45

Czy jesteś Finansowy Każdy problem? Czy potrzebujesz szybkie pożyczki, aby usunąć Twój debetowych i wrócić do pracy. Proszę o podanie Po Poniżej poprzez e-mail scottwilliam457@gmail.com 1) imiona i nazwiska: 2) Państwo: 3) Wiek: 4) Miejsce pracy: 5) numer telefonu: 6) Miesięczny dochód: 7) Kwota kredytu potrzebne: 8) Kredyt Czas trwania: 9) Płeć: 10) Cel pożyczki: Kontakt e-mail: scottwilliam457@gmail.com Dzięki Pan William Scott

Dodaj komentarz

Oblicz kod z obrazka